דיור מוגן יוקרתי

דיור מוגן יוקרתי מטופלת קשישה וסועדת

שירותי דיור מוגן יוקרתי:

חלק ממבוגרים אלו ימשיכו לעבוד וחלקם יחפשו פעילויות פנאי וחברה.
ככל שהשנים עוברות בקרב מבוגרים בגיל השלישי, קיים קושי פיזי להגיע לפעילויות פנאי ולספק לעצמם צרכים פשוטים כמו קניות, כביסה או אפילו ללכת לקופת החולים.
איכות החיים שממנה נהנו כאשר היו צעירים הולכת ויורדת ויש צורך בקהילה תומכת וקרבה לכל אותם המקומות המספקים את צרכיהם.
מתוך הצורך באיכות חיים זו, קמו בארץ מספר מקומות אשר נקראים דיור מוגן.
רבים מבלבלים את הדיור המוגן עם המושג בית אבות. הדיור המוגן הוא אינו בית אבות, אשר לרוב יגורו בו קשישים סיעודיים שזקוקים לטיפול רפואי ולעזרה בהתנהלות היום יומית, בדיור המוגן אנשים מנהלים אורח חיים עצמאי.

אוכלוסיית הגיל השלישי במדינת ישראל מוגדרת מגיל הפנסיה.

דיור מוגן יוקרתי מטופלת קשישה וסועדת

למי דיור מוגן מתאים?

דיור מוגן יוקרתי הוא מרכז מגורים מיוחד לבני הגיל השלישי המותאם לצורכיהם. הדיור המוגן מספק למבוגרים אלו את כל מה שהם היו צריכים אם היו גרים בקהילה. הדיירים בדיור המוגן מקבלים שירותי רווחה, בריאות ופנאי. הדיור המוגן הוא מסגרת פתוחה המשמשת מעטפת קהילתית עבור האדם בגיל השלישי או הקשיש. אדם המגיע לדיור מוגן משלם עלות חודשית ובתמורה לכך מקבל דירה מאובזרת ומרוהטת, שירותי כביסה, חדרי אוכל וקפיטריות, מרפאה, חדר כושר, חוגים וחברה עם אנשים בגילו. כמו כן, במקום כזה יש צוותים אשר מספקים עבור המבוגרים תחזוקה ועזרה בעת מצוקה. כיום ניתן לראות ברחבי הארץ מגוון רחב של מרכזים המציעים מגורים למבוגרים. מבוגר או קשיש יכול לבחור את הדיור המוגן המתאים לו, לצרכיו ולתשלום שמסוגל לשלם. תוכלו לראות כי יש מרכזים בסטנדרטים פשוטים וקיימים גם מקומות של דיור מוגן יוקרתי. הדיור המוגן נועד עבור מבוגרים וקשישים עצמאיים שאינם סיעודיים, אשר מסוגלים לבצע את פעולות היום יום בעצמם. הוא מתאים למי שרוצה ליצור לעצמו מעטפת קהילתית רחבה שתשרת את כל צרכיו ותיצור עבורו רמת חיים נעימה ועשירה בפעילויות.

מהו דיור מוגן יוקרתי?

כיום בארץ קיימים שלושה סוגים של מרכזי מגורים עבור הגיל השלישי. יחידות לדיור מוגן המופעלות באמצעות עמותות, יחידות אשר מופעלות באמצעות המגזר הציבורי ודיור מוגן אשר מופעל במגזר הפרטי. בכל שלושת המגזרים קיים תשלום, אך הוא שונה ממגזר למגזר.  המגזר הפרטי מפעיל יחידות דיור מוגן יוקרתי במיוחד, לרוב עלותו החודשית גבוהה וכוללת גם דמי פיקדון, אך הוא מספק מקום יוקרתי עם איכות חיים גבוהה מאוד. לרוב, הדיור המוגן היוקרתי יהיה ממוקם במקומות עירוניים הקרובים למקומות בילוי וגם לשירותים בסיסיים כמו בתי חולים, קופות חולים וסופרמרקט, אך כאשר תיכנסו לתוכו תרגישו שהגעתם למקום פסטורלי, רגוע ונעים. בנוסף יכלול שירות 7\24 מצוות מקצועי אשר ייתן מענה בכל צורך וכמובן שלל חוגים ופעילויות מגוונות ויוקרתיות אשר ימלאו את חיי המבוגר בעשייה וחברה.