היתרונות של השתלות שיניים למבוגרים

הוספיס בית

ככל שאנו מתבגרים, כל הסיכוי שלנו לאבד את השיניים הולך וגדל גם כן. יכולות להיות מספר רב של סיבות שיביאו אותנו למצב של איבוד שיניים, איבוד מוחלט או אפילו במקרים חריגים איבוד מלא. עד לא מזמן הפתרון היחיד שעמד לרשותנו היה להרכיב שיניים תותבות, שאמורות למלא את החוסר של השיניים הרגילות. אך כיום השתלות שיניים למבוגרים זה הפתרון הטוב ביותר, פתרון שמביא איתו באופן טבעי מגוון רחב של יתרונות – אפילו לאוכלוסייה המוגדרת בתור אוכלוסייה מבוגרת.

השתלת שיניים היא קבועה לתמיד

אחת מהסיבות המרכזיות שבגינן לא מעט מבוגרים מעדיפים להשאיר מאחור את השיניים התותבות היא כי מדובר על פתרון לא קבוע. כאשר אנו מדברים על השתלות שיניים מדובר על עולם אחר, השיניים הן קבועות והמשמעות היא שהן לא יכולות לצאת מחלל הפה. מבחינת ההרגשה מדובר על שיניים שמרגישות בדיוק כמו השיניים המקוריות שנעלמו להן, כך שהחשיבות כאן היא חשיבות מאוד גדולה ומשמעותית. 

השתלות שיניים יכולות להתבצע במהירות

עוד יתרון משמעותי שנכנס לחיינו בשנים האחרונות הוא המהירות שבה ניתן לבצע השתלה דנטלית. אם בעבר התהליך היה לוקח זמן רב, כיום אפשר להגיד כי ישנם פתרונות מהירים מאוד – כאלה שיאפשרו לכל מבוגר לחזור לחייך תוך טיפול אחד בלבד. עד לא מזמן התותבות היו הפתרון המהיר ביותר, כיום השתלה דנטלית היא אפשרות לא פחות טובה.

חזרה מלאה לשגרה תוך זמן קצר

אפילו כאשר מדובר על השתלות שיניים למבוגרים, אפשר להגיד כי החזרה לשגרה היא מאוד מהירה. אומנם מדובר על נושא שהוא מאוד אינדיבידואלי, אך מרבית המבוגרים שעברו טיפול השתלת שיניים מספרים כי הם חזרו לשגרה תוך ימים בודדים. גם כאן מדובר על יתרון חשוב כי זוהי סיבה שבגינה לא מעט מבוגרים חוששים לבצע טיפולי השתלת שיניים, הם חוששים שיהיה להם קשה לחזור לשגרה.

התאמה אישית של הטיפול למטופל

קחו בחשבון כי השתלות שיניים למבוגרים זה סיפור שונה מאשר לצעירים, ולכן כל מטופל מבוגר שמגיע מקבל את היחס האישי והחם מצידו של הרופא. כל מטופל מקבל את הטיפול שמתאים לו באופן אישי, כך שגם סוג ההשתלה יותאם לכל אחד מהמטופלים באופן אישי. כך שאם עד כה חשבתם כי אולי אתם עלולים ליפול בין הכיסאות, כיום אתם יכולים לדעת כי המצב במציאות יהיה שונה – כל מטופל מבוגר או צעיר מקבל את היחס האישי מההתחלה ועד הסוף.