טיפול תומך בילדים

הטיפול התומך בילדים

הטיפול התומך בילדים במסגרת הוספיס בית הוא חלק מגישה טיפולית שנועדה לשפר את איכות החיים של ילדים ובני משפחותיהם, בהתמודדות עם מחלות חשוכות מרפא.

התקדמות הטכנולוגיה והרפואה המודרנית מאפשרת ריפוי ושיפור של מחלות רבות. עם זאת, ישנן מחלות או שלבים במחלה שבהם לא ניתן עוד לרפא את החולה, והמחלה היא מתמשכת (כרונית) ומצבו של החולה אף מתדרדר.
ילד חולה שעובר לביתו מגיע למרחב שעבורו הוא המרחב הכי אהוב, הכי בטוח והכי מטפל שיש. אין מסגרת שילד היה מעדיף יותר על פני החדר שלו, הסלון שלו, החפצים המוכרים והאהובים, מוקף במשפחה וחברים. הבית מייצג עבור הילד את המקום הבריא.

מטרת הטיפול הפליאטיבי למנוע סבל ולהקל על הילד הסובל ממחלה חשוכת מרפא ועל משפחתו באמצעות זיהוי יזום של תסמינים, כגון כאב, ומתן טיפול מתאים שיאזן את התסמינים ככל האפשר לאורך היום והלילה. זאת תוך התייחסות גם להתמודדות הנפשית של הילד ושל בני משפחתו המלווה את התהליך, במטרה שיוכלו לנהל חיים עצמאיים ומכבדים ככל האפשר למרות המחלה. בני משפחותיהם הם שותפים מלאים בקבלת ההחלטות הטיפוליות, על פי העדפותיהם וערכיהם, ובבוא העת יוכלו לבחור את המקום בו המטופל ימשיך את דרכו – בביתו או במוסד רפואי.

חשוב לזכור! כי טיפול פליאטיבי מקצועי ויעיל משפר את איכות החיים, ואף עשוי גם להיטיב את מהלך המחלה על ידי איזון תסמינים הנגרמים על ידי המחלה או הטיפולים הכרוכים בה.

עקרונות הטיפול התומך:

מחלות המוגדרות כמחלות מאיימות חיים בילדים:

יתרונות ע.ר.ן. מדיקל: