הוספיס בית

מה החשיבות של תקשורת פתוחה "שנהנים" משירותי הוספיס פרטי?

לצערנו הרב, אף אחד לא באמת יודע מתי יגיעו לסיומם חייו, או מתי או יחלה במחלה סופנית, שתיאלץ אותו לפקוח עיניים לסרט הנע של שארית חיים.
ישנם בני אדם, שמשערים, כי לקראת סוף החיים שלהם, בשל העובדה שהם מקבלים טיפולים בבית האבות, או בכל מוסד רפואי אחר, נבצרת מהם ההיתכנות ליהנות משירותי הוספיס בית.
אבל טעות היא להניח זאת. באופן עקרוני, שירותי הוספיס ניתנים במסגרת של תכנית, אשר בעיקרה נועדה לספק טיפול, בכל מקום משכנן קבוע של החולים הסופניים.
המקום יכול להיות מתקן אשפוז בהוספיס, הבית הפרטי, כמו גם בית אבות, וכיוצא בזאת.

הוספיס בית

מי שנאלץ, למגינת לבו, להתאשפז במסגרת הוספיס פרטי, חייב לשמור על תקשורת בטוחה.
אנו ממש מבינים את הסיטואציה הכה מורכבת הזאת, שבה מטופלים צריכים לדסקס בטיפול מה יקרה בשארית חייהם האחרונה.
אבל הדיון הזה חשוב מאוד, ויפה שעה קודם. מומלץ לערוך אותו בטרם המטופל ובני משפחתו הקרובה יגיעו למצב של אל חזור.
כמו כן, הטיפול בהוספיס יותר אפקטיבי ככל שמתחילים בבחירה של שיח פתוח, בשלבים המוקדמים של האשפוז, מה שמאפשר מספיק זמן איכות לטיפול בכאב ובתסמינים הקשים, לפתח קשרים שמבוססים על אמון, בין החולה לבין המטפל בו, ובליווי צמוד של בני המשפחה הקרובה.
כמו כל ההתחלות, אף ההתחלה של השיחה הזאת עשויה להיות קשה ומאתגרת. אפילו קשה מאוד.
מה שמרבית המטופלים בהוספיס יבקשו למנוע ולדחות אותה כמה שיותר. אבל שיחה זאת מחויבת המציאות, ואין כל היתכנות לחמוק ממנה.
בשיחה זאת יועלו נקודות אינפורמטיביות לכל מי שחפץ להבין על המשאבים ועל החלופות לטיפול, ברגע האמת של עזיבת העולם הזה.
אכן מלים קשות, אך הן פשוט חייבות להיאמר, מתוך מקום של כנות, ורצוננו לכתוב מאמר כמה שיותר קרוב למציאות, עגומה ככל שתהיה, ומאמר כמה שיותר אותנטי.

האם הוספיס בית פרטי מבטל את החשש של המטופלים להחליף מטפל חדשות לבקרים?

אחד מן הקשיים, שבהם נתקלים המאושפזים במצב סופני, בבתי חולים, כמו גם בבית אבות, שהצוות הטיפולי מתחלף חדשות לבקרים. מרבית החולים הסופניים כבר מבוגרים למדי, וזה ממש לא פשוט עבורם להתרגל כל הזמן לצוות טיפולי חדש.

ולכן, הוספיס בית פרטי פותר להם את בעיית היציבות והתחלופה של הצוות המטפל האישי. באופן כללי, המטופלים בהוספיס ביתי "נהנים" מדרך של טיפול משלים, אשר מבצע סינרגיה ביחד עם הטיפול הרפואי הקיים. לא משנה היכן החולים מתגוררים, הצוות הרפואי של הוספיס יגיע עד למקום משכנם הקבוע, על מנת להעניק להם טיפול, וכמה רגעים של חסד.

מה כה מייחד את השירות של הוספיס אשפוזי?

מה שמייחד את השירות של הוספיס אשפוזי, בא לידי ביטוי בתמיכה הרגשית, וכן בתמיכה הרוחנית שהחולים הסופיים מקבלים. בין שאר השירותים, נוכל למנות את השירות של שכול ושל התאבלות, בעיקר לסביבה הקרובה של המטופל, במהלך תקופה ארוכה. בנוסף לכך, טיפול בהוספיס עשוי לתמוך בתכנון של תכנית הטיפול, מתוך ראייה של התמונה בשלמותה, לרבות חיבור אינטנסיבי שבין החולים ובני המשפחה שלהם לבין כל מיני משאבים אחרים.

מה זה הוספיס בית?

והנה שאלת מיליון הדולר – מה זה הוספיס בית? ובכן מדובר אודות שירות של טיפול הוספיס ביתי, שמספק תמיכה ומסגרת מסוימת של טיפול במטופלים שימיהם על פני האדמה ספורים. השירות של מטופל הוספיס בית מאפשר לחולים ליהנות מאיכות חיים במיטבה, עד כמה שניתן, תוך כדי מרכז הפוקוס לא בריפוי המחלה, מן הסתם, כי בנוחות של החולה האנוש. אין הדבר דומה לטיפול רפואי קונבנציונלי, וזאת בגלל שעושים שימוש בגישה של אדם שלם, תוך כדי התייחסות לצרכים הרוחניים, הפיסיים, הרגשיים והחברתיים של המטופל.